Vabaõhunäitus “KAHEKSA VALGET DAAMI”

12.08.2024 - 18.08.2024
Näituse asukoht:

12.-18.08.2024 on võimalik Haapsalu Piiskopilinnuse esisel pargialal (Lossiplats 3) osa saada vabaõhunäitusest, mis koosneb kaheksast maalingutega kaetud Haapsalu linnalegendist pärinevast Valge Daami siluetist. Lisaks kaunistavad daame Haapsalu Pitsikeskuse käsitöömeistrite kootud erimustrilised pitsist südamed.

Vabaõhunäitus “Kaheksa Valget Daami” kasvas välja 15. mail Haapsalu Kunstikoolis toimunud “Kogukonna Valge Daami kunstiprojektist”mille eesmärgiks oli põlvkondadevaheline koostöö, mis toetab osalejate üksteisemõistmist, kasvatab omavahelist austust ja seeläbi ka sidusama kogukonna kujunemist.

Ürituse idee tuli Annika Armipaik-Nukkilt, kes õpib TLÜ Haapsalu kolledžis “Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas” magistriõppekaval. Koolitöö raames oli eesmärgiks korraldada kogukonnas eri põlvkondi ühendav üritus, et tuua rohkem esile noorte ja vanemate inimeste vahelist koostööd. Projekti olid kaasatud Haapsalu Kunstikooli ettevalmistusklass I ja III õpilased, Läänemaa täiskasvanuhariduse kogukond ning Haapsalu Pitsikeskuse käsitöömeistrid.

Ühistegevuses loodi paarid ühe lapse ja täiskasvanu näol, kes kaunistasid kaheksat Haapsalu linnalegendist pärinevat Valge Daami siluetti

Kunstiprojekti noorim osaleja oli 10 ja vanim 85 aastane.

Näitusega tähistatakse ühtlasi ka Haapsalu linna 745 juubeliaastat.