Inge Teslikova maalid ja Andrus Liiva keraamika näitusel “ÕLI ja SAVI”

26.06.2024 - 14.07.2024
Näituse asukoht: Majasaal

Näituse avamine Haapsalu Kunstikooli majagaleriis kolmapäeval, 26. juunil kell 18!

„ÕLI ja SAVI“ 26.06 – 14.07.2024

Inge Teslikova õlimaalid ja Andrus Liiva keraamika

Käesoleval näitusel on väljas Inge Teslikova 4 viimase aasta õlimaalid ja Andrus Liiva keraamika, mis on valminud Nõva keraamikaringis Kairit Errit´i juhendamisel.

Inge Teslikova: „Olen lapsest saati ennast joonistamas mäletanud. Lõpetasin 1965. a Kergetööstustehnikumi. Haapsallu suunamisel tegelesin kunstiga Gunnar Meieri käe all aasta. Vahepeal õppisin paar aastat Tartu Kujutava Kunsti Kaugõppe Kursusel, kuid pere kõrvalt oli keeruline lõpetada.

Uuesti alustasin kunsti õpingutega 2018. aasta jaanuaris Haapsalu Kunstikoolis täiskasvanute kursustel. Pool aastat õppisin joonistamist Rait Rosina käe all. Teisel aastal 2018-2019 joonistamist Aide Leit-Lepmetsa ning maalimist Elis Saareväli juures. 2 korda nädalas sõitsin Nõvalt Haapsallu iga ilmaga. Unistasin juba väga ammu õlivärvidega maalimisest ning oma esimesed pintslitõmbed tegingi imetoreda õpetaja, Elis Saareväli juhendamisel. Käin tema maalikursustel siiani. Olen osa võtnud Aapo Pukk´i Topu maalilaagrist ning tema portree kursusest Sauel.

Nõvalt pärit särava kujutlusvõimega Andrus Liivaga oleme koos Nõva keraamika ringis osalenud ligi 4 aastat. Tema fantaasiarikaste taieste teostamisele on kasuks tulnud kindlasti aastatepikkune töökogemus kondiiter-meistrina“.

Täname vaatamast!