07.05.2019 - 02.06.2019
Näituse asukoht: Majasaal
Haapsalu Kunstikooli Ridala osakonna õpilastööde kevadnäitusel saab näha 2. ja 3. kursuse õpilaste poolt õpetaja Margit Maldi juhendamisel valminud keraamikatöid ning õpetaja Annely Lemberi juhendamisel valminud maali, graafika ja pliiatsijoonistusi. Tööd on valminud teise poolaasta jooksul.
2.kursuse õpilaste KERAAMIKATÖID iseloomustab erinevate tehnikate tundmaõppimine ja katsetamine, oma mõtete väljendamine savis ning keraamika sidumine muu materjaliga ehk kompositsiooni loomine.
Valmisid järgmised tööd:
MADAL JA DEKORATIIVNE
…madal tarbeese
…traditsiooniline madalkuumussavi
…traditsioonilised dekoorivõtted
KOLM ÜHES
…1 = kõrva voolimine
…1 = silma voolimine
…1 = madala reljeefi loomine ja kipsvormiga reljeefi paljundamine
…3 = 1 ehk muude materjalidega (taaskasutus, looduslik) tööde sidumine tervikuks
TAHULINE TARBENÕU
…savilehetehnika
…ühesuuruste tahkude kokkukleepimine
…sanga(de) lisamine
…dekooriks iga õpilase loodud pisike joonispilt, mis on üks tänapäeva digimaailma võimalusi keraamikakunstis.
KÕVERIK
…ehk kompositsioon potikedral valminud silindritest
…savivärvide (angoobide) lõbus dekoor
…üks äge vaas
3.kursuse õpilased jätkasid tööd skulptuuriga – esmalt vaatlesime lähemalt inimese pead ning edasi figuuri üldisemas pildis ja loomulikus liikumises.
Teine suurem teema oli kõrgkuumuskeraamika. Värvilised savid ja mustrite loomine ehk Jaapanist pärit nerikomi-tehnika – oli ühtaegu põnev mäng, samas ka tehniliselt keeruline ja nõudlik. Potikedral valmisid igapäevased tarbenõud – lihtne tass koos alustassiga. Dekooriks iga õpilase loodud pisike joonispilt, mis on üks tänapäeva digimaailma võimalusi keraamikakunstis.
Valmisid järgmised tööd: pea, figuur liigub, nerikomikauss, aeg teed juua.
MAALI, GRAAFIKA JA PLIIATSIJOONISTUSED peegeldavad eelkõige õpiprotsessi, kus rõhuasetus on harjutamisel, katsetamisel ja uue avastamisel.
Maaliharjutus: „VAIKELU PUDELITEGA“ keskendub eelkõige värvide kujutamisele klaasipinnal, inna läbipaistvuse tabamisele ning erinevate vormide kujutamisele. Vahendiks: guaššid.
Graafikakatsetused: Iga õpilane kujundas oma vihiku ümbrispaberi mustri, tapeedi või kangamustri. Eesmärgiks korduse abil luua põnev visuaalne rütm. Teise tööna asuti juba suuremamõõtmelise töö juurde, kus teema valiku puhul katsetati erinevat tooni taustasid. Tehniline võte: linoollõige.
Joonistus: ORNAMENT Tegu on akadeemilise harjutusega, kus õpitakse ja kinnistatakse pliiatsitehnikat, sujuvaid üleminekuid varjust valgusesse. Vahend: Harilik pliiats.
Näitus on avatud majagaleriis kuni 2. juunini 2019.