Õppeained lastele

Maalimine kunstiringis (6-8 aastased lapsed)
Selles vanuseastmes soovime julgustada lapsi pintsli ja värvidega vabalt ja loovalt toimetama, värve segama ja nautima nii tegevust kui tulemust. Sageli on selles eas lastel vaistlik värvitunnetus, mida üritame toetada, et see võiks hiljem areneda teadlikumaks mõistmiseks.

Ettevalmistuskursus (9-11 aastased lapsed)
Õpingutes on põhirõhk loovuse ja fantaasia arendamisel.

Kompositsioonitunnis katsetame erinevaid kunstivahendeid ja -tehnikaid, õpime oma joonistust kui pildilugu komponeerima st paberile paigutama nii, et endal oleks põnev teha ja vaatajal huvitav vaadata.
Maalimises kasutame peamiselt guašše, tutvume värviringi värvidega ning püüame nende segamisel saada võimalikult erinevaid toone. Koloriidi valdamine võimaldab lapsel pintsli abil siseneda maalilisse fantaasiamaailma või siis kujutada igapäevast argielu kirevana ja värvirõõmsana.

Maalimine I-IV kursus
Fantaasia ja värvide julge kasutamine on endiselt olulised selleski vanuserühmas, kuid järk-järgult üha enam  hakatakse tegelema akadeemilisema maalimisega. See tähendab asjade realistlikku ja ka fotorealistlikku kujutamist, aga selle kõrval ka ekspressiivset, popilikku ja muid maalimislaade. Õpitakse kasutama guašš-, akrüül- ja õlivärve.

Joonistamine I-IV kursus
Fantaasia arendamise kõrval suuname selles aines õpilasi üha enam akadeemilise joonistamise poole. Siin ei õpetata mitte nippe, kuidas joonistada kala või elevanti, selle asemel soovime arendada vaatlemise ja nähtava pildipinnal kujutamise oskust. Õppetöö tulemusel peaks laps lõpuks suutma joonistada enam vähem kõike, mida ta parasjagu näeb. Kujutamisel õpitakse perspektiivireegleid, tõepäraste proportsioonide ning valguse ja varju kujutamist.

Vormiõpetus I-IV kursus
Suure osa vormiõpetusest hõlmab saviga tegelemine ehk keraamika. Õpitakse valmistama mitmesuguseid nõusid- kausse, tasse, kannusid, taldrikuid, vaase ning kasutama selleks erinevaid tehnilisi võimalusi, kuni potikedral treimiseni välja. Õpitakse nõusid mitmel moel dekoreerima (nt angoobide, glasuurialuse värvi ja glasuuridega).
Nõude ja tarbeesemete kõrval valmistatakse ka mitmesuguseid kujusid. Vanematel kursustel püütakse tõepärase kujutamise poole, näiteks inimfiguuride ja portree modelleerimisel.
Lisaks keraamikale võib soovi korral tutvust teha ka kipsi valamise, kivi raiumise, puunikerdamise ja metallehistööga.